Școala Gimnazială ,,Radu cel Mare” Târgoviște anunță începerea implementării proiectului ,,ȘI TU POȚI, ALEGE EDUCAȚIA!”, având codul F-PNRAS-2-2023-1488

Proiectul se va derula în perioada mai 2024-iunie 2026, are o valoare de 1336900,00 lei fonduri europene nerambursabile și va fi finanțat în baza Acordului privind implementarea investițiilor specifice Schemei de Granturi din cadrul Programului Național pentru Reducerea Abandonului Școlar, finanțate prin Componenta C15 –Educație a Planului Național de Redresare și Reziliență în România, încheiat între Ministerul Educației și Inspectoratul Școlar Județean Dâmbovița, privind implementarea investițiilor specifice Schemei de Granturi finanțate prin Programul Național pentru Reducerea Abandonului Școlar denumită în continuare SG-PNRAS, în cadrul Componentei C15- Educație a Planului Național de Redresare și Reziliență(PNRR).

Mai multe detalii aici :

https://www.gazetadambovitei.ro/educatie/scoala-gimnaziala-radu-cel-mare-targoviste-anunta-inceperea-implementarii-proiectului-si-tu-poti-alege-educatia-avand-codul-f-pnras-2-2023-1488/